×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. marts, 2016
Drukāt

16. martā pie Brīvības pieminekļa atļauts tikai “Daugavas vanagu” gājiens (4)

Foto - LETAFoto - LETA

16.martā, leģionāru piemiņas dienā, varēs notikt biedrības “Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa” pieteiktais pasākums, taču divu pārējo organizāciju pieteikto pasākumu norises vieta tiks mainīta, šodien lēma Rīgas pašvaldība.

Šāds lēmums pieņemts, jo gan Latvijas Antinacistiskā komiteja, gan arī biedrība “Nacionālo karavīru atbalstam” savus pasākumus pieteica ar mērķi nepieļaut pretēja viedokļa paudēju pasākumu. Sanāksmē organizatori šo mērķi nav slēpuši, žurnālistiem pastāstīja Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR). Šāda iecere ir pretrunā likumam, tādēļ abu organizāciju pasākumi tiks ierobežoti – pašvaldība ierādīs citu norises vietu, tikmēr norises laiki netiks mainīti.

Radzevičs pastāstīja, ka Antinacistiskās komitejas pārstāvji sanāksmē neslēpa, ka minēto pasākumu ik gadu organizē, lai oponētu “Daugavas vanagu” organizētajam gājienam.

Līdzīgs secinājums radies pēc sarunas ar biedrību “Nacionālo karavīru atbalstam”, kas savu pasākumu lēmusi organizēt, lai nepieļautu Antinacistiskās komitejas pasākuma norisi. Turklāt organizācijas plānotais cilvēku skaits bijis vien 30, kas raisījis bažas par pieteikuma mērķiem. Šai biedrībai tiks ierādīta norises vieta – Brīvības pieminekļa otrā pusē.

Tikmēr Antinacistiskajai komitejai kā norises vietu ierādīs teritorijā pie Bastejkalna, nostāk no Brīvības pieminekļa.

Radzevičs atzina, ka ņēmis vērā arī faktu, ka Antinacistiskās komitejas pārstāvji, iespējams, savā pasākuma iesniegumā viltojuši parakstus. Tieši Rīgas pašvaldība ar iesniegumu vērsās policijā par šādām aizdomām, atzina Radzevičs. Pašreiz pret organizāciju sākts kriminālprocess par parakstu viltošanu.

Vaicāts, vai šāds notikums nebūtu par pamatu nepieļaut Antinacistiskās komitejas pasākuma norisi vispār, Radzevičs atbildēja noraidoši, norādot uz nevainīguma prezumpcijas principu.

Arī šogad Brīvības piemineklis tiks norobežots, sacīja Radzevičs. Pieminekļa laukums būs pieejams tikai “Daugavas vanagu” gājienam.

Pilsētas izpilddirektors atzina, ka rēķinās ar iespējamību, ka Antinacistiskā komiteja vērsīsies tiesā saistībā ar pieņemto lēmumu.

Līdzīgi ierobežojumi tika noteikti arī pērn 16.martā.

Jau ziņots, ka Rīgas domē ir pieteikti tradicionālie 16.marta – leģionāru piemiņas dienas – pasākumi.

No plkst.7 līdz 13 Rīgā, Brīvības pieminekļa laukumā, sapulci pieteikusi biedrība “Nacionālo karavīru atbalstam”. Iecerēts, ka tajā piedalīsies 30 cilvēki, un kā pasākuma mērķis norādīts “atgādināt par 1944.gada 16.martā noritējušajām Latviešu leģiona kaujām un skaidrot Latvijas un Latviešu leģiona Otrā pasaules kara vēsturi garāmejošiem interesentiem”.

Savukārt divas stundas vēlāk, no plkst.9 līdz 15, Brīvības pieminekļa laukumā sapulci-piketu pieteikusi biedrība “Latvijas Antinacistiskā komiteja”.

Tikmēr no plkst.11 līdz 13 gājienu maršrutā Doma laukums-Zirgu iela-Līvu laukums-Kaļķu iela-Brīvības bulvāris (Brīvības pieminekļa laukums) pieteikusi biedrība “Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa”. Organizācijas mērķis ir ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, iecerēts, ka tajā piedalīsies 100 personas.

Šie pasākumi ar analoģiskiem mērķiem pašvaldībā tika pieteikti arī pērn.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Vai grāmatas Mein kampf tirdzniecība arī tiks organizēta? Un varbūt noslēgumā visi dosies uz, pēc Freibergas teiktā, sanatoriju Salaspilī?

  2. Atļaus netraucēti pieminēt latviešu karā kritušos.

  3. pārsudzes un tiesa atļaus, kā vienmer

  4. tomēr vajadzēja iet vēl tālāk- pieteikumus no politiskām organizācijām pieņemt pie SAVA ideoloģijas simbola un nākošo pieteikumu apmierināt TIKAI saskaņojot ar pirmo pieteicēju.

Draugiem Facebook Twitter Google+