×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
27. februāris, 2015
Drukāt

Jau gandrīz 70 “Ezerkrastu” klientu pārcēlušies uz citiem pansionātiem, arī ārpus Rīgas (1)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Parasta ikdiena

Kad aizvadītajā pirmdienā ierodos valsts sociālās aprūpes centra “Rīga” filiālē “Ezerkrasti”, nekas neliecina par tās iemītnieku satraukumu sakarā ar gaidāmo pārcelšanos uz citiem pansionātiem – daudzi mierīgi pastaigājas pa garajiem un plašajiem gaiteņiem vai dodas ārā ieelpot svaigu svaigu, nodarbību telpā rokdarbnieces čakli tin dziju kamolīšos, bet masieris, liela auguma vīrs, jau gaida atbrīvojamies kādu pansionāta iemītnieci, lai veiktu masāžu.

“Ezerkrastu” vadītāja Valentīna Maļcāne stāsta, ka jau gandrīz 70 šīs filiāles klientu pārcēlušies uz citiem pansionātiem, arī ārpus Rīgas, bet pavisam jurģi skars 160 iemītniekus rīdziniekus, no kuriem lielākā daļa jau izvēlējušies citu pansionātu un šobrīd tikai gaida savu rindu, 17 cilvēki ir “pārdomu procesā” un astoņi iemītnieki, kuri paši no savas lielās pensijas var atļauties segt līdzmaksājuma starpību, noslēguši līgumu par palikšanu turpat “Ezerkrastos”. Tos 78 klientus, kuri šeit saņem valsts apmaksātus ilgstošās sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojumus, nekādas pārmaiņas negaida. Uz manu jautājumu, vai ir iecere šos valsts apmaksātos klientus pārcelt uz renovēto ēku, lai pilnībā atbrīvotu veco, tā saucamo pansionāta ēku, izremontētu un tad sniegtu tikai maksas pakalpojumus, kā izskan runas, vadītāja atbild izvairīgi: “Varbūt arī kādu pārcels. Par to vajag jautāt Labklājības ministrijai.”

Jau rakstīju, ka šogad Rīgas pašvaldības Labklājības departaments vairs neturpina sadarbību ar “Ezerkrastiem”, kas rīdziniekiem sniedz maksas ilgstošās sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojumus, nespējot apmaksāt 21,34 eiro dienā (pērn vēl darbojās iepirkuma līgums par 15,42 eiro dienā vienai personai, kaut arī valsts jau bija paaugstinājusi maksu par personām, kuru izmitināšana netiek nodrošināta valsts programmas ietvaros, jo iepriekšējās cenas, kas nebija ilgstoši mainītas, jau negatīvi ietekmēja aprūpes iestādes darba kvalitāti, kā man pirms gada teica VSAC “Rīga” vadītāja Inese Paudere. – A. H.). Pašvaldība turpina atvēlēt līdzmaksājumu (līdz 250 eiro), tādēļ iemītnieki, kuriem liela pensija, piemaksājot starpību, arī turpmāk var uzturēties “Ezerkrastos”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. bet nu pa smuko.

Draugiem Facebook Twitter Google+