Mobilā versija
Brīdinājums -0.1°C
Evija, Raita, Jogita
Piektdiena, 2. decembris, 2016
6. jūnijs, 2016
Drukāt

1606. gada 6. jūnijā

6jun_Kornejs_2

Pirms 410 gadiem, 1606. gada 6. jūnijā, Francijas karaļa medību uzrauga ģimenē Ruānā piedzima viens no Eiropas dramaturģijas klasiķiem Pjērs Korneijs.

Viņa vārdu min līdzās laikabiedriem Žanam Rasinam un Moljēram – viņa konkurentiem, kā arī dēvē par “franču traģēdijas tēvu”, tomēr latviešu publikai Korneijs mazāk zināms. Ievērojamākais viņa darbs ir traģikomēdija “Sids” (1636), kas stāsta par kāda 11. gadsimta Spānijas augstmaņa likteni. No visām Korneija uzrakstītajām lugām “Sids” autora dzīves laikā bija pats populārākais un sagādāja dramaturgam plašu slavu, jo bija ne tikai saturā kvalitatīva, bet atbilda arī tābrīža politiskajai konjunktūrai. Panākumi bija tik žilbinoši, ka Francijas karalis Luijs XIII Korneija tēvu iecēla dižciltīgo kārtā ar aprēķinu, ka dramaturgam pašam tituls jau pienāktos automātiski kā muižnieka dēlam. Kopumā Korneijs sarakstīja ap 30 lugu – pārsvarā ar sižetiem no antīkās pasaules, adaptētām laikmeta vajadzībām.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+