Mobilā versija
+1.8°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
6. jūnijs, 2016
Drukāt

1606. gada 6. jūnijā

6jun_Kornejs_2

Pirms 410 gadiem, 1606. gada 6. jūnijā, Francijas karaļa medību uzrauga ģimenē Ruānā piedzima viens no Eiropas dramaturģijas klasiķiem Pjērs Korneijs.

Viņa vārdu min līdzās laikabiedriem Žanam Rasinam un Moljēram – viņa konkurentiem, kā arī dēvē par “franču traģēdijas tēvu”, tomēr latviešu publikai Korneijs mazāk zināms. Ievērojamākais viņa darbs ir traģikomēdija “Sids” (1636), kas stāsta par kāda 11. gadsimta Spānijas augstmaņa likteni. No visām Korneija uzrakstītajām lugām “Sids” autora dzīves laikā bija pats populārākais un sagādāja dramaturgam plašu slavu, jo bija ne tikai saturā kvalitatīva, bet atbilda arī tābrīža politiskajai konjunktūrai. Panākumi bija tik žilbinoši, ka Francijas karalis Luijs XIII Korneija tēvu iecēla dižciltīgo kārtā ar aprēķinu, ka dramaturgam pašam tituls jau pienāktos automātiski kā muižnieka dēlam. Kopumā Korneijs sarakstīja ap 30 lugu – pārsvarā ar sižetiem no antīkās pasaules, adaptētām laikmeta vajadzībām.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+