Mobilā versija
Brīdinājums +2.1°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
12. marts, 2013
Drukāt

1613. gada 12. martā

12marts_versala_22

Pirms 400 gadiem, 1613. gada 12. martā, karaliskās Tilerī pils dārznieka ģimenē piedzima izcilais franču dārzu un ainavu arhitekts, karaļa Luija XIV galma dārznieks Andrē Lenotrs­ (1613 – 1700).

 

Lenotrs savas dzīves laikā rekonstruēja lielākos Francijas monarha piļu dārzus, tajā skaitā Tilerī un Versaļu, radot tā saukto franču dārza stilu, ko atdarināt steidzās Eiropas karaļnami. Franču baroka dārzu raksturoja regulārs, ģeometrisks plānojums, kanālu un strūklaku izmantošana, lapeņu ejas un paviljoni, ornamentāli parteri, bosketi (koku grupas), mitoloģijas sižetus atainojošas skulptūras, zaļais teātris izklaidēm. Koki un krūmi tika apgriezti ģeometriski pareizās formās. Lenotra iekārtotais 8300 ha plašais Versaļas parks bija lielākais tāda veida dārzu projekts tā laika Eiropā. To mēģināja atdarināt arī Kurzemes un Zemgales hercogs Ernsts Johans Bīrons, dodot rīkojumu 1736. gadā veidot Rundāles pils parku.

 

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+