Mobilā versija
Brīdinājums +0.6°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
20. oktobris, 2016
Drukāt

1616. gada 20. oktobris

Bartolins

Pirms 400 gadiem, 1616. gada 20. oktobrī, ārsta ģimenē Malmē piedzima dāņu mediķis, matemātiķis un teologs Tomass Bartolins jeb Bartolinuss – sava laika Eiropas izcilākais anatoms un dinastiskas mediķu dzimtas pārstāvis.

Viņš pirmais atklāja un 1652. gadā aprakstīja cilvēka vielmaiņai un imunitātei būtisko limfātisko sistēmu. Bartolins medicīniskajā literatūrā tāpat pirmais zinātniski aprakstīja aukstuma anestētisko efektu, aicinot izmantot šiem mērķiem sniegu un ledu. Viņš gan atzina, ka pats nav šīs metodes atklājējs, jo to noskatījies no neapoliešu ārsta Marko Aurelio Severīno. Laikabiedru vidū Bartolins tika ļoti cienīts un godāts. Pēc tam kad 1670. gadā ar visu iedzīvi un bibliotēku nodega viņa muiža, Dānijas karalis Kristians V sāka izmaksāt viņam mūža pensiju un pieņēma par savu personisko ārstu.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+