Mobilā versija
+18.7°C
Malvīne, Malvis
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
16. janvāris, 2012
Drukāt

1632. gada 16. janvāris


16janv_rembrants_22

Pirms 380 gadiem nīderlandiešu gleznotājs Rembrants van Reins (1606 – 1669) Amsterdamā apmeklēja ārsta un pilsētas rātskunga Nikolasa Tulpa anatomijas stundas, kurās viņš stāstīja par cilvēka ķermeņa uzbūvi.

 

Kā uzskates līdzeklis sekcijai tikai izmantots ar nāvessodu pakarot sodītā ielu laupītāja Adriāna Adriānzona līķis. Lekcijā redzētais iedvesmoja Rembrantu savas šedevra gleznas ”Doktora Tulpa anatomijas stunda” radīšanai tajā pašā gadā. Anatomiskie priekšlasījumi un demonstrācijas, izmantojot ar nāvi sodīto līķus, Amsterdamas ”Theatrum anatomicum” jeb ”Anatomiskajā teātrī” tradicionāli notika ziemas mēnešos un publikas vidū bija ļoti populāri. Lai nomāktu līķa smaku, zālē kvēpināja vīraku, bet mediķa priekšlasījumus pavadīja mūzika, tika ēsts un iedzerts. Šajos pasākumos ārsti dalījās pieredzē un reizē izglītoja publiku, kas bija ieradusies, saposusies kā uz svētkiem.

 

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenisFrancijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+