Mobilā versija
+1.5°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
18. aprīlis, 2012
Drukāt

1632. gada 18. aprīlī

18apr_pasts_pol

Pirms 380 gadiem, 1632. gada 18. aprīlī, Zviedrijas karalis Gustavs Ādolfs izdeva rīkojumu par zirgu pasta iekārtošanu Vid­zemē.

 

Tā bija pirmā valsts pasta iestāde Latvijas teritorijā. Tiesa, nedaudz agrāk savu privāto pasta kantori Rīgā bija iekārtojis zviedrs Jākobs Bekers. Viņa iestāde uzturēja pasta satiksmi ar tirgotājiem svarīgo Mēmeli (Klaipēdu). Karaliskā pasta kurjeri labvēlīgajā vasaras laikā vēstuli no Rīgas uz Stokholmu nogādāja 9 – 10 dienās, bet ziemā – trīs nedēļās. Pastnieka maršruts veda caur Tallinu un Somiju. Rīga jau 17. gadsimtā kļuva par itin svarīgu Eiropas pasta satiksmes mezglu, un aktīva vēstuļu apmaiņa notika arī ar Venēciju un Parīzi. Kurzemes hercogiste, kas neietilpa zviedru valdījumos, savu pastu iekārtoja 1685. gadā.

 

 

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+