Mobilā versija
-0.3°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
24. oktobris, 2012
Drukāt

1632. gada 24. oktobrī

24okt_levenhuks_22

Pirms 380 gadiem, 1632. gada 24. oktobrī, Nīderlandē Delftas pilsētas grozu pinēja ģimenē piedzima mikroskopa konstruētājs, baktēriju atklājējs un līdz ar to mikrobioloģijas tēvs Antonijs van Lēvenhuks.

 

Viņš pirmais novēroja un uzzīmēja augu šūnas, muskuļu šķiedras, asins ķermenīšus eritrocītus. Sīkbūtnes Lēvenhuks jo bagātīgi atrada sasmakušā ūdenī. Ar kādu tehnoloģiju zinātniekam izdevās izgatavot lēcas kopumā apmēram 500 mikroskopiem, tā arī palicis noslēpums, kuru Lēvenhuks pats sava mūža laikā ļoti sargāja. Kvalitātes ziņā līdzīgus mikroskopus atkal izdevās radīt vien 19. gadsimtā.

 

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+