Mobilā versija
+2.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
21. augusts, 2015
Drukāt

1655. gada 21. augustā

21aug_Riga_2

Pirms 360 gadiem, 1655. gada 21. augustā, krievu–zviedru kara laikā cara Alekseja Mihailoviča karaspēks uzsāka Rīgas aplenkumu, kas ilga līdz 5. oktobrim un noslēdzās ar krievu armijas atkāpšanos.

Pilsētu aizstāvēja ap 10 tūkstoši rīdzinieku un zviedru karavīru, kamēr uzbrucēju bija trīsreiz vairāk. Apmēram trešdaļa cara karaspēkā bija tatāru, kalmiku un kazaku jātnieki. Galvenā krievu nometne atradās tagadējā Ķengaragā. Aplencēji nežēlīgi apšaudīja pilsētu ar lielgabaliem, tomēr uguns bija haotiska – tā nodarīja postu Doma baznīcai un Rīgas ēkām, taču nocietinājumi palika veseli. Salauzt aizstāvju pretestību krievi nespēja. Rudenī, kad zviedru flote pilsētai pa jūru piegādāja papildspēkus, cars bija spiests aplenkumu atcelt. Par izturību aplenkuma laikā Rīgas pilsēta saņēma tiesības savā ģerbonī ievietot Zviedrijas karaļa kroni.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (61)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (4)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+