Mobilā versija
+3.0°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
24. maijs, 2016
Drukāt

167 miljoni – skolu modernizēšanai

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ministru kabineta komiteja vakar vienojās izskatīšanai valdībā virzīt noteikumu projektu, kas paredz, ka vispārējās izglītības infrastruktūras attīstībai pašvaldībām būs pieejami teju 167,7 miljoni eiro.

Valdības komiteja vienojās, ka dokuments tiks papildināts ar garantiju, ka finansējums tiks nodrošināts arī projekta ceturtajai kārtai. Finansējumu paredzēts ieguldīt izglītības infrastruktūras attīstībā, lai sekmētu kompetenču pieejā balstītā vispārējās izglītības satura pakāpenisku ieviešanu. Kopumā plānots modernizēt no 100 līdz 115 izglītības iestādēm. Atbalsts paredzēts ergonomiskas mācību vides izveidei, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju risinājumu ieviešanai un aprīkojuma iegādei, jaunu dabaszinātņu un matemātikas kabinetu iekārtošanai pamatizglītības programmas īstenošanai 7. – 9. klasei, kā arī izglītības iestāžu sporta infrastruktūras būvniecībai. Tāpat atbalsts paredzēts izglītības iestāžu dienesta viesnīcu, internāta būvniecībai, reģionālā metodiskā centra attīstībai, kā arī projekta vadībai, īstenošanai un paša projekta īstenošanas informācijas un publicitātes pasākumiem. No 167,7 miljoniem eiro, ERAF finansējums paredzēts 142,5 miljonu, bet nacionālais publiskais līdzfinansējums – 25 miljonu eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (31)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+