Mobilā versija
Brīdinājums +17.5°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
7. jūnijs, 2012
Drukāt

1692. gada 7. jūnijā

7jun_portrojala_22

Pirms 320 gadiem, 1692. gada 7. jūnijā, spēcīga zemestrīce un tai sekojošais cunami noslaucīja no zemes virsas neoficiālo Jamaikas galvaspilsētu Portrojālu, kas tolaik bija pazīstama kā Karību jūras pirātu midzenis un tamdēļ tika dēvēta par vienu no pasaules bīstamākajām vietām.

 

Portrojālā saplūda liela daļa Jaunās pasaules bagātību un uzdzīve tur sita augstu vilni, kamdēļ daudzi laikabiedri pilsētas bojāeju uzskatīja par Dieva sodu. Zemestrīces laikā daļa Portrojālas nogrima un dažās minūtēs gāja bojā ap 2000 cilvēku, vēl 3000 pēc tam nomira no savainojumiem un slimībām. Bijušo spožumu šī vieta nekad vairs neatguva.

 

Pievienot komentāru

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Ķīnas karakuģi uz Baltijas jūruPlānotā Ķīnas karakuģu piedalīšanās jūlija nogalē Baltijas jūrā gaidāmajos manevros kopā ar Krieviju var pastiprināt spriedzi reģionā, uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.
Draugiem Facebook Twitter Google+