Mobilā versija
Brīdinājums +0.4°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
7. jūnijs, 2012
Drukāt

1692. gada 7. jūnijā

7jun_portrojala_22

Pirms 320 gadiem, 1692. gada 7. jūnijā, spēcīga zemestrīce un tai sekojošais cunami noslaucīja no zemes virsas neoficiālo Jamaikas galvaspilsētu Portrojālu, kas tolaik bija pazīstama kā Karību jūras pirātu midzenis un tamdēļ tika dēvēta par vienu no pasaules bīstamākajām vietām.

 

Portrojālā saplūda liela daļa Jaunās pasaules bagātību un uzdzīve tur sita augstu vilni, kamdēļ daudzi laikabiedri pilsētas bojāeju uzskatīja par Dieva sodu. Zemestrīces laikā daļa Portrojālas nogrima un dažās minūtēs gāja bojā ap 2000 cilvēku, vēl 3000 pēc tam nomira no savainojumiem un slimībām. Bijušo spožumu šī vieta nekad vairs neatguva.

 

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+