Mobilā versija
+2.7°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
16. maijs, 2013
Drukāt

1703. gada 16. maijā

16maijs_Pero_22

Pirms 310 gadiem, 1703. gada 16. maijā, Parīzē nomira franču rakstnieks un viens no literāro pasaku žanra pamatlicējiem Šarls Pero.

 

Pēc viņa palika pasaulslavenās, 1697. gadā publicētās pasakas “Runcis zābakos”, “Pelnrušķīte”, “Sarkangalvīte un vilks” un citas. Pero saviem stāstiem patapināja elementus gan no tautas mutvārdu pasakām, gan arī citu autoru sacerējumiem, visu apstrādājot un piemērojot to laiku literārajai gaumei. Savukārt Pero pasakas nākamajos gadsimtos tikušas pārstrādātas un iedzīvinātas gan literārajos darbos, gan teātrī, baletā un kino.

Mūsdienās par klasiku uzskatītie stāsti sākotnēji gan nebija īsti adresēti bērniem, un 20. gadsimta sākumā pedagogu vidū pat valdīja atšķirīgi viedokļi, vai Pero pasakas drīkst stāstīt vismazākajiem. Tajās taču netrūkstot netaisnības, melu, vardarbības. Vai bērns nenobīsies, ja tam pastāstīs par cilvēkēdāju, kurš pārvēršas pelē un kuru nežēlīgi nokož par pozitīvo varoni tēlots Runcis?

 

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (7)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+