Mobilā versija
+5.0°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
19. novembris, 2013
Drukāt

1703. gada 19. novembrī (3)

19nov_Maska_2

Pirms 310 gadiem, 1703. gada 19. novembrī, Bastīlijas cietokšņa cietumā Parīzē nomira persona, kuras identitātes noslēpums gadu simtiem kairinājis vēsturnieku un rakstnieku prātus – ”cilvēks dzelzs maskā”.

Tiesa, cietuma personāls gan stāstīja, ka šī vīra seju segusi melna samta, nevis dzelzs maska. Bastīlijas dokumentos reģistrēja, ka mirušais apbedīts kā ”Maršioli”. Viņa kameras inventāru un drēbes sadedzināja, kameras sienas noskrāpēja un nomazgāja, bet visus ”dzelzs maskai” piederējušos metāla priekšmetus pārkausēja. Francijas karalis Luijs XIV neapšaubāmi vēlējās, lai par šo cilvēku zemes virsū nepaliktu nekādas liecības. ”Dzelzs maska” dažādos cietumos bija pavadījis vairāk nekā 30 gadu. Zīmīgi, ka viņu allaž turēja tur, kur parasti ieslodzīja dižciltīgus ”valsts ienaidniekus”. Neviens tā arī nezina, kas bija šis cilvēks. Populārākā ir versija, ka tas bijis kāds karaļa radinieks, taču runā arī par kādu ģenerāli, valdības ministru vai kāda augstmaņa kalpu, kurš pārāk daudz zinājis par kunga aizkulišu gaitām.

Pievienot komentāru

Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers RenciItālijas premjerministrs Mateo Renci paziņojis par atkāpšanos no amata, kas seko pēc tam, kad svētdien notikušajā referendumā tika noraidītas viņa vadītās valdības
Draugiem Facebook Twitter Google+