Mobilā versija
+3.3°C
Anda, Andīna
Pirmdiena, 20. novembris, 2017
19. novembris, 2013
Drukāt

1703. gada 19. novembrī (3)

19nov_Maska_2

Pirms 310 gadiem, 1703. gada 19. novembrī, Bastīlijas cietokšņa cietumā Parīzē nomira persona, kuras identitātes noslēpums gadu simtiem kairinājis vēsturnieku un rakstnieku prātus – ”cilvēks dzelzs maskā”.

Tiesa, cietuma personāls gan stāstīja, ka šī vīra seju segusi melna samta, nevis dzelzs maska. Bastīlijas dokumentos reģistrēja, ka mirušais apbedīts kā ”Maršioli”. Viņa kameras inventāru un drēbes sadedzināja, kameras sienas noskrāpēja un nomazgāja, bet visus ”dzelzs maskai” piederējušos metāla priekšmetus pārkausēja. Francijas karalis Luijs XIV neapšaubāmi vēlējās, lai par šo cilvēku zemes virsū nepaliktu nekādas liecības. ”Dzelzs maska” dažādos cietumos bija pavadījis vairāk nekā 30 gadu. Zīmīgi, ka viņu allaž turēja tur, kur parasti ieslodzīja dižciltīgus ”valsts ienaidniekus”. Neviens tā arī nezina, kas bija šis cilvēks. Populārākā ir versija, ka tas bijis kāds karaļa radinieks, taču runā arī par kādu ģenerāli, valdības ministru vai kāda augstmaņa kalpu, kurš pārāk daudz zinājis par kunga aizkulišu gaitām.

Pievienot komentāru

Francijā policists nošauj trīs cilvēkus un izdara pašnāvībuFrancijā 31 gadu vecs policists nošāvis trīs cilvēkus un pēc tam izdarījis pašnāvību, svētdien paziņojušas varasiestādes.
Meja apsūdz Krieviju kiberkarā pret RietumiemBritānijas premjerministre Terēza Meja apsūdzējusi Krieviju informācijas militarizēšanā un kiberkara izvēršanā, cenšoties sašķelt rietumvalstu vienotību.
Draugiem Facebook Twitter Google+