Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
31. jūlijs, 2013
Drukāt

1703. gada 31. jūlijā

31jul_Defo_22

Pirms 310 gadiem, 1703. gada 31. jūlijā, nākamo ”Robinsona Krūzo” autoru Danielu Defo, sodot par satīriska pam­fleta uzrakstīšanu, Londonas centrā ieslēdza soda siekstā.

 

Pamflets, kas izsmēja anglikāņu baznīcas trūkumus, bija uzrakstīts anonīmi, taču viņa autorība nāca gaismā. Defo tobrīd jau bija pazīstams kā vairāku asu pamfletu un eseju autors un kļuvis visai populārs. Tiesa, pasludinot spriedumu, cerēja, ka vainīgais savā bezpalīdzīgajā stāvoklī tiks dažādi publiski pazemots, apmētāts mēsliem, kā tas tolaik bija pieņemts, taču, pēc laikabiedru stāstiem, ļaudis esot svieduši Defo ar ziediem. Soda siekstā rakstniekam bija jāpavada trīs dienas, pēc tam pienācās ieslodzījums cietumā ”uz nenoteiktu laiku”. Tomēr ietekmīgi piekritēji viņu visai ātri izpestīja no ieslodzījuma. Slavenais romāns ”Robinsons Krūzo” tapa krietnu laiku pēc šiem notikumiem – 1719. gadā.

 

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+