Mobilā versija
Brīdinājums +1.5°C
Zeltīte, Andis
Otrdiena, 21. novembris, 2017
2. jūlijs, 2014
Drukāt

1714. gada 2. jūlijā

2jul_Gluks_2

Pirms 300 gadiem, 1714. gada 2. jūlijā, mežsarga ģimenē Bavārijā dzimis agrīnā klasicisma perioda operu un baletmūzikas komponists Kristofs Vilibalds fon Gluks.

Gluka pazīstamākās operas ir ”Orfejs un Eiridīke”, ”Ķīnietes”, ”Ifigēnija Aulīdā”, ”Ifigēnija Tauridā”. 18. gadsimta vienu no ievērojamākajiem vācu komponistiem godina kā operas žanra reformatoru. Tas tika paveikts, saplūdinot itāliešu un franču operu tradīcijas. Gluka jaunības dienu biogrāfijā ir daudz neskaidrību, taču zināms, ka muzikāli apdāvinātais jauneklis aizbēdzis no mājām uz Vīni, jo tēvs vēlējies, lai arī Kristofs Vilibalds kļūtu par mežsargu. Iztiku bēglis sākumā pelnījis, spēlējot dažādus mūzikas instrumentus un uzstājoties ar dziesmām ciemos pa ceļam uz tā laika mūzikas metropoli. Glukam atzinība nenāca ātri. Sākotnēji viņš ir orķestra muzikants Itālijas pilsētās, bet 1741. gadā Milānā pirmo reizi uzstājās kā komponists.

Pievienot komentāru

Francijā policists nošauj trīs cilvēkus un izdara pašnāvībuFrancijā 31 gadu vecs policists nošāvis trīs cilvēkus un pēc tam izdarījis pašnāvību, svētdien paziņojušas varasiestādes.
Meja apsūdz Krieviju kiberkarā pret RietumiemBritānijas premjerministre Terēza Meja apsūdzējusi Krieviju informācijas militarizēšanā un kiberkara izvēršanā, cenšoties sašķelt rietumvalstu vienotību.
Draugiem Facebook Twitter Google+