×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
3. jūnijs, 2016
Drukāt

1726. gada 3. jūnijā (1)

3jun_Hatons_2

Pirms 290 gadiem, 1726. gada 3. jūnijā, Edinburgas tirgotāja ģimenē piedzima modernās ģeoloģijas pamatlicējs, Zemes iežu un reljefa veidošanās un sabrukšanas cikla izskaidrotājs Džeimss Hatons.

Viņu dēvē arī par “vīru, kas atrada Laiku” un nozīmības ziņā salīdzina ar Nikolaju Koperniku astronomijā un Čārlzu Darvinu bioloģijā. Pirms Hatona dominēja priekšstats, ka Zemes reljefs, kalni veidojušies bībelisko Grēku plūdu laikā, taču skotu dabaszinātnieks ar piemēriem dabā parādīja, ka tas ir vulkānisku celšanās procesu nopelns. Savukārt izskalošanas ciklā ūdeņi drupina iežus, un upes tos nes uz jūru; tur tie nogulsnējas un atkal pamazām ceļas uz augšu. Tāpēc jūras dzīvnieku fosilijas var atrast pat kalnos. Vulkāniskie spēki, kas paceļ kalnus un rada kontinentus, darbojas nepārtraukti. Tektonisko formēšanās procesu ātrums un aina parādīja, ka Zeme nav ap 7000 gadu veca, kā izriet no Bībeles, bet ir daudz, daudz senāka – miljoniem gadu veca.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Bet tie Svētie raksti Atbildēt

    Mums saka, ka tā nemaz nav, ka pasaule savus cik tur 7000 gadus veca un, ka sievietēm nebūt par mācītājām. Vai tad viss nebūs kā svëtos rakstos rakstīts? Ko tad, sāksim šaubīties??? Ka pasaule radīta cik tur dienās ar visām fosīlijām un sievietes mūžīgās grēcinieces?

Draugiem Facebook Twitter Google+