Mobilā versija
+1.3°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
27. jūnijs, 2013
Drukāt

1743. gada 27. jūnijā

27jun_Detingene_22

Pirms 270 gadiem, 1743. gada 27. jūnijā, tā sauktā Austrijas mantojuma kara laikā pie Detingenes ciema Bavārijā notika kauja starp britu, austriešu un Hannoveres vācu valstiņas apvienoto armiju un Francijas armiju.

 

Sabiedrotie šajā kaujā uzvarēja, taču vēsturē tā iegājusi lielākoties tādēļ, ka tā bija pēdējā reize, kad britu monarhs personīgi veda savu armiju kaujā. Tiešā kaujas zonā karalis Džordžs II gan atradās tikai neilgu laiku, jo satrakojās viņa zirgs. Monarha pavalstnieki dzimtenē atzinīgi novērtēja karaļa drosmi, bet kopumā uzskatīja, ka nav jēgas Anglijas dalībai šajā karā – jo kādēļ gan jaukties kontinentālās Eiropas ķildās. Toties Londonā dzīvojošais vācu izcelsmes komponists Georgs Frīdrihs Hendelis uzvarai un karaļa drošsirdībai par godu sacerēja kompozīcijas ”Detingenes Te Deum” un ”Detingenes himna”. Tās savu pirmatskaņojumu piedzīvoja tā paša gada novembrī Džordža II klātbūtnē.

 

Pievienot komentāru

Pieaudzis bojāgājušo skaits Itālijas lavīnāBojāgājušo skaits lavīnā, kas 18.janvārī apraka viesnīcu Itālijas centrālajā daļā, pieaudzis līdz deviņiem, bet par pazudušiem joprojām tiek uzskatīti 20 viesnīcas viesi un darbinieki, otrdien paziņoja amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+