Mobilā versija
+0.8°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
18. februāris, 2015
Drukāt

1745. gada 18. februārī

18feb_Volta_2

Pirms 270 gadiem, 1745. gada 18. februārī, Komo Ziemeļitālijā dižciltīgā ģimenē piedzima Alesan­dro Džuzepe Antonio Anastasio Volta – cilvēks, kurš izgudroja elektrobateriju, kondensatoru un iedibināja fizikas nozari elektrodinamiku; pirmais pasaulē atklāja un izolēja metāna gāzi, kas tolaik lielā daudzumā izplūda no Lago Madžores purviem.

Viņa vārdā nosaukta elektriskā sprieguma mērvienība volts (V). Vecāki Voltu vēlējās izskolot par juristu, taču viņu interesēja viss, kas saistījās ar elektriskajām parādībām. Galvanisko bateriju no diviem cinka un vara elektrodiem skābes šķīdumā fiziķis pagatavoja 1800. gadā, un tā radīja veselu apvērsumu, jo beidzot bija iegūts pastāvīgs strāvas avots, ko izmantot tālākiem eksperimentiem. Līdz tam zinātnieki varēja izmantot tikai statiskās elektrības izlādi. Francijas imperators Napoleons Bonaparts bija liels Voltas cienītājs un 1810. gadā viņam par nopelniem piešķīra grāfa titulu.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (2)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+