Mobilā versija
-0.8°C
Meta, Sniedze
Piektdiena, 2. decembris, 2016
18. februāris, 2015
Drukāt

1745. gada 18. februārī

18feb_Volta_2

Pirms 270 gadiem, 1745. gada 18. februārī, Komo Ziemeļitālijā dižciltīgā ģimenē piedzima Alesan­dro Džuzepe Antonio Anastasio Volta – cilvēks, kurš izgudroja elektrobateriju, kondensatoru un iedibināja fizikas nozari elektrodinamiku; pirmais pasaulē atklāja un izolēja metāna gāzi, kas tolaik lielā daudzumā izplūda no Lago Madžores purviem.

Viņa vārdā nosaukta elektriskā sprieguma mērvienība volts (V). Vecāki Voltu vēlējās izskolot par juristu, taču viņu interesēja viss, kas saistījās ar elektriskajām parādībām. Galvanisko bateriju no diviem cinka un vara elektrodiem skābes šķīdumā fiziķis pagatavoja 1800. gadā, un tā radīja veselu apvērsumu, jo beidzot bija iegūts pastāvīgs strāvas avots, ko izmantot tālākiem eksperimentiem. Līdz tam zinātnieki varēja izmantot tikai statiskās elektrības izlādi. Francijas imperators Napoleons Bonaparts bija liels Voltas cienītājs un 1810. gadā viņam par nopelniem piešķīra grāfa titulu.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+