Mobilā versija
Brīdinājums -5.3°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
6. oktobris, 2015
Drukāt

1745. gada 6. oktobrī

6okt_Vilna_2

Pirms 270 gadiem, 1745. gada 6. oktobrī, Varšavā no Lietuvas nākuša gleznotāja ģimenē piedzima Francisks Smuglevičs (1745 – 1807) – mākslinieks, kuru uzskata par mūslaiku lietuviešu glezniecības skolas aizsācēju.

Ir viedoklis, ka viņa māksla 19. gadsimtā ietekmējusi arī pazīstamo poļu vēsturisko un batālo ainu gleznotāju Janu Matejko. Mākslas zinības Smuglevičs apguva Itālijā, bet mūža nogalē viņa vārds saistās ar Viļņu. Gleznotājs ienesa Lietuvā tā sauktā apgaismotā klasicisma idejas un bija pirmās poļu – lietuviešu mākslinieku paaudzes darbaudzinātājs. Smuglevičs reālistiskā manierē zīmēja sava laika Viļņas ikdienu. Viņa senās Lietuvas galvaspilsētas ainas mūsdienās ir vērtīgs vēstures avots. Jāatzīmē, ka Smugleviča zīmējumi palīdzēja Viļņas Karaļa pils atjaunošanā, kas beidzās 2009. gadā. Arī Ilūkstes katoļu baznīcā, celtā 18. gadsimtā, reiz bijusi Smugleviča altārglezna “Apustuļu izsūtīšana”.

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+