Mobilā versija
+7.6°C
Laimonis, Laimis, Elva, Elvijs, Elvis
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
6. oktobris, 2015
Drukāt

1745. gada 6. oktobrī

6okt_Vilna_2

Pirms 270 gadiem, 1745. gada 6. oktobrī, Varšavā no Lietuvas nākuša gleznotāja ģimenē piedzima Francisks Smuglevičs (1745 – 1807) – mākslinieks, kuru uzskata par mūslaiku lietuviešu glezniecības skolas aizsācēju.

Ir viedoklis, ka viņa māksla 19. gadsimtā ietekmējusi arī pazīstamo poļu vēsturisko un batālo ainu gleznotāju Janu Matejko. Mākslas zinības Smuglevičs apguva Itālijā, bet mūža nogalē viņa vārds saistās ar Viļņu. Gleznotājs ienesa Lietuvā tā sauktā apgaismotā klasicisma idejas un bija pirmās poļu – lietuviešu mākslinieku paaudzes darbaudzinātājs. Smuglevičs reālistiskā manierē zīmēja sava laika Viļņas ikdienu. Viņa senās Lietuvas galvaspilsētas ainas mūsdienās ir vērtīgs vēstures avots. Jāatzīmē, ka Smugleviča zīmējumi palīdzēja Viļņas Karaļa pils atjaunošanā, kas beidzās 2009. gadā. Arī Ilūkstes katoļu baznīcā, celtā 18. gadsimtā, reiz bijusi Smugleviča altārglezna “Apustuļu izsūtīšana”.

Pievienot komentāru

Rasmusens: Krievija ir norietoša sabiedrība (3)Krievija nav līdere nekam, un tā ir norietoša sabiedrība, aģentūrai BNS, komentējot Krievijas pozīciju pasaules militārajā kontekstā, sacīja bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss
Draugiem Facebook Twitter Google+