Mobilā versija
+4.0°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
20. maijs, 2014
Drukāt

1754. gada 20. maijā

20maijs_Reke_2

Pirms 260 gadiem, 1754. gada 20. maijā, grāfa Mēdema ģimenē Skaistkalnē dzimusi vācbaltu rakstniece, viena no sava laika Eiropas izglītotākajām sievietēm Elīza Šarlote Konstance fon der Reke (1754 – 1833).

Vēsturē viņa kļuvusi plašāk pazīstama ar to, ka atmaskoja leģendāro blēdi un spiritistu Kaliostro, kuram bija gatavi ticēt liela daļa Eiropas aristokrātu, monarhus ieskaitot. Sava laika Eiropā populāri bija Elīzas fon der Rekes dzejoļu krājumi un ceļojumu apraksti. Elīzas māsa Doroteja bija pēdējā Kurzemes un Zemgales hercoga Pētera Bīrona sieva. Abas sievietes laikabiedri dēvēja par “skaisto Doroteju un gudro Elīzu”. Elīzu augstu novērtēja arī Krievijas cariene Katrīna II, kura pateicībā par savlaicīgu brīdināšanu no Kaliostro blēdībām piešķīra fon der Rekei mūža pensiju un Palcgrāves muižu pie Jelgavas. Mūža nogali Elīza pavadīja Drēzdenē.

Pievienot komentāru

TV3: Eksprezidents Bērziņš un LU rektors Muižnieks ar aplausiem sveic filmu par Krimas aneksiju (47)Uz Rīgu šonedēļ bija atbraukusi Krievijas delegācija, ko vadīja Krievijas tirdzniecības un rūpniecības kamera. To uzņēma Rīgas mērs, zemkopības un arī ekonomikas ministrs, vēsta raidījums "Nekā personīga".
Draugiem Facebook Twitter Google+