Mobilā versija
+3.3°C
Lilita, Irita, Ita
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
20. maijs, 2014
Drukāt

1754. gada 20. maijā

20maijs_Reke_2

Pirms 260 gadiem, 1754. gada 20. maijā, grāfa Mēdema ģimenē Skaistkalnē dzimusi vācbaltu rakstniece, viena no sava laika Eiropas izglītotākajām sievietēm Elīza Šarlote Konstance fon der Reke (1754 – 1833).

Vēsturē viņa kļuvusi plašāk pazīstama ar to, ka atmaskoja leģendāro blēdi un spiritistu Kaliostro, kuram bija gatavi ticēt liela daļa Eiropas aristokrātu, monarhus ieskaitot. Sava laika Eiropā populāri bija Elīzas fon der Rekes dzejoļu krājumi un ceļojumu apraksti. Elīzas māsa Doroteja bija pēdējā Kurzemes un Zemgales hercoga Pētera Bīrona sieva. Abas sievietes laikabiedri dēvēja par “skaisto Doroteju un gudro Elīzu”. Elīzu augstu novērtēja arī Krievijas cariene Katrīna II, kura pateicībā par savlaicīgu brīdināšanu no Kaliostro blēdībām piešķīra fon der Rekei mūža pensiju un Palcgrāves muižu pie Jelgavas. Mūža nogali Elīza pavadīja Drēzdenē.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (30)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+