Mobilā versija
Brīdinājums +0.6°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
20. maijs, 2014
Drukāt

1754. gada 20. maijā

20maijs_Reke_2

Pirms 260 gadiem, 1754. gada 20. maijā, grāfa Mēdema ģimenē Skaistkalnē dzimusi vācbaltu rakstniece, viena no sava laika Eiropas izglītotākajām sievietēm Elīza Šarlote Konstance fon der Reke (1754 – 1833).

Vēsturē viņa kļuvusi plašāk pazīstama ar to, ka atmaskoja leģendāro blēdi un spiritistu Kaliostro, kuram bija gatavi ticēt liela daļa Eiropas aristokrātu, monarhus ieskaitot. Sava laika Eiropā populāri bija Elīzas fon der Rekes dzejoļu krājumi un ceļojumu apraksti. Elīzas māsa Doroteja bija pēdējā Kurzemes un Zemgales hercoga Pētera Bīrona sieva. Abas sievietes laikabiedri dēvēja par “skaisto Doroteju un gudro Elīzu”. Elīzu augstu novērtēja arī Krievijas cariene Katrīna II, kura pateicībā par savlaicīgu brīdināšanu no Kaliostro blēdībām piešķīra fon der Rekei mūža pensiju un Palcgrāves muižu pie Jelgavas. Mūža nogali Elīza pavadīja Drēzdenē.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (29)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
"Visu slikto atstāju ūdenī." Arī Mairis Briedis iegremdējas ledainajā Daugavā (1)Pieaugušie, mazi bērni, pensionāri – tik kupls cilvēku pūlis šodien bija atnākuši uz 11. novembra krastmalu, lai, slavējot pareizticīgās baznīcas svētkus, gremdētos
Draugiem Facebook Twitter Google+