Mobilā versija
+2.6°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
21. augusts, 2014
Drukāt

1754. gada 21. augustā

21aug_merdoks_2

Pirms 260 gadiem, 1754. gada 21. augustā, Lugaras pilsētiņā Skotijā atvaļināta karavīra ģimenē piedzima nākamais izgudrotājs un inženieris Viljams Mērdoks.

Viņa devums civilizācijas attīstībā ir gāzes apgaismojuma ieviešana un tvaika mašīnu spēka izmantošanas popularizēšana rūpniecībā, kā arī tvaika dzinēju konstrukcijas uzlabojumi. Apgaismojuma ziņā Mērdoks eksperimentēja ar deggāzi, kas iegūta, karsējot akmeņogles. Ap 1794. gadu viņš ievilka istabā metāla caurules gāzes vadu un izgaismoja telpu ar atklātu gāzes liesmu. Primitīvas gāzes ieguves iekārta atradās mājas pagalmā. Līdz tam telpās tumsu kliedēja ar eļļas lampiņu vai sveču palīdzību. 19. gadsimta sākumā pirmās gāzes degļu laternas parādījās ražošanas uzņēmumos un Mērdoks kļuva par līdzīpašnieku firmai, kas nodarbojās ar gāzes gaismekļu izgatavošanu, kaut gan patentēt izgudrojumu viņam neizdevās.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+