Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
27. janvāris, 2016
Drukāt

1756. gada 27. janvāris

27janv_Mocarts_2

Pirms 260 gadiem, 1756. gada 27. janvārī, Zalcburgā, Austrijā, dzimis Volfgangs Amadejs Mocarts, kuru daudzi muzikologi uzskata par ievērojamāko komponistu cilvēces vēsturē.

Viņa pirmie skaņdarbi tapa jau piecu gadu vecumā, bet sava mūža 35 gados Mocarts radīja 626 skaņdarbus – 16 operas, 41 simfoniju, 20 sonātes un slaveno “Rekviēmu”. Izcilais latviešu skaņradis Emīls Dārziņš 1906. gadā žurnālā “Mūzikas Druva” sauca Mocarta mūziku par “daiļu”, bet pašu komponistu par “mūzikas Rafaelu”: “Mocarta mūzikā ir iekšā liels dzīves spēks, viņa ir jauna; jaunība un svaigums, tā sakot, dvesin dveš iz viņas pretim.” Uzskata, ka lieli nopelni komponista spēju atraisīšanā bija viņa tēvam Leopoldam, tobrīd vienam no labākajiem mūzikas pedagogiem Eiropā. Mocarta dzīve, līdzīgi Dārziņa mūžam, bija īsa, tādēļ gluži vai pravietiski skan Dārziņa rakstītais: “Arī Mocarts piederēja pie tiem pāragri attīstītajiem bērniem ar gudrajām acīm, par kuriem tautā mēdz teikt, ka tie ilgi nedzīvos, tādēļ ka ir priekš pasaules par labiem.”

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+