Mobilā versija
+3.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
27. janvāris, 2016
Drukāt

1756. gada 27. janvāris

27janv_Mocarts_2

Pirms 260 gadiem, 1756. gada 27. janvārī, Zalcburgā, Austrijā, dzimis Volfgangs Amadejs Mocarts, kuru daudzi muzikologi uzskata par ievērojamāko komponistu cilvēces vēsturē.

Viņa pirmie skaņdarbi tapa jau piecu gadu vecumā, bet sava mūža 35 gados Mocarts radīja 626 skaņdarbus – 16 operas, 41 simfoniju, 20 sonātes un slaveno “Rekviēmu”. Izcilais latviešu skaņradis Emīls Dārziņš 1906. gadā žurnālā “Mūzikas Druva” sauca Mocarta mūziku par “daiļu”, bet pašu komponistu par “mūzikas Rafaelu”: “Mocarta mūzikā ir iekšā liels dzīves spēks, viņa ir jauna; jaunība un svaigums, tā sakot, dvesin dveš iz viņas pretim.” Uzskata, ka lieli nopelni komponista spēju atraisīšanā bija viņa tēvam Leopoldam, tobrīd vienam no labākajiem mūzikas pedagogiem Eiropā. Mocarta dzīve, līdzīgi Dārziņa mūžam, bija īsa, tādēļ gluži vai pravietiski skan Dārziņa rakstītais: “Arī Mocarts piederēja pie tiem pāragri attīstītajiem bērniem ar gudrajām acīm, par kuriem tautā mēdz teikt, ka tie ilgi nedzīvos, tādēļ ka ir priekš pasaules par labiem.”

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (25)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (24)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+