Mobilā versija
Brīdinājums -1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
9. jūlijs, 2014
Drukāt

1764. gada 9. jūlijā

9jul_Redklifa_2

Pirms 250 gadiem, 1764. gada 9. jūlijā, Londonas tirgotāja Viljama Vorda ģimenē piedzima meita Anna, vēlāk pazīstama kā gotiskā romāna pamatlicēja un aizsācēja Anna Redklifa (1764 – 1823).

Šī rakstniecības žanra obligāts atribūts ir drūma, sena pils ar tās ejām, noslēpumiem un dīvainiem iemītniekiem; mistiski notikumi un baisas noskaņas, protams, mīlestības un romantisku attiecību pavadījumā. Rak­stīt Anna sāka, jo viņas laulībā nebija bērnu. Vispirms viņa iemēģināja roku mīlas romānos, rakstot anonīmi, tad izkopa savu virzienu. Uz šo periodu attiecas latviešu valodā iznākusī ”Sicīlijas romance”, sarakstīta 1790. gadā. Savukārt nākamajā gadā tapusī ”Meža romance” jau ir gotiskā romāna etalons, apvienojot sentimentālu mīlas stāstu ar briesmām, kas draud centrālajiem varoņiem. Tieši šis darbs atnesa Redklifai slavu. Viņas daiļrade ietekmēja tādus 19. gadsimta romāna meistarus kā Čārlzu Dikensu, Edgaru Alanu Po, Valteru Skotu.

Pievienot komentāru

Čehijas rūpnīcā nogranduši vairāki sprādzieniSprādzienos mašīnbūves rūpnīcā Čehijā ceturtdien ievainoti 19 cilvēki, no kuriem trīs ir kritiskā stāvoklī, paziņojušas amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+