Mobilā versija
-2.6°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
17. jūlijs, 2015
Drukāt

177 pieslēgumi optiskajam interneta tīklam laukos

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Noslēgusies platjoslas interneta optiskā tīkla projekta “Nākamās paaudzes elektronisko sakaru tīklu attīstība lauku reģionos” 1. kārtas fiziskā izbūve, informēja Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) pārstāvji.

Kopumā zemē ierakti vairāk nekā 1800 kilometri optiskā kabeļa un izbūvēti 177 pieslēguma punkti reģionos – lielākoties skolās un citās pašvaldību iestādēs. Pašlaik ar elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzējiem ir noslēgti vairāk nekā 30 līgumi par platjoslas optiskā kabeļa nomu. Projekta pirmajam posmam tika atvēlēts finansējums 26 miljonu eiro apmērā, no kuriem 87,18% veidoja Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums, bet pārējā daļa tika finansēta no LVRTC līdzekļiem. Nākamajā projekta attīstības kārtā paredzēts, ka tīkls tiks izbūvēts tuvāk dzīvojamiem masīviem, vietām, kur koncentrētas iestādes un organizācijas, kas varētu būt potenciālie platjoslas interneta lietotāji, kā arī tas, ka vienā apdzīvotā vietā drīkstēs būt vairāk nekā viens pieslēguma punkts. Projekta otrajā kārtā ar 44 miljonu eiro finansējumu no ERAF paredzēts izveidot vismaz 220 optisko piekļuves punktu, tomēr iespēju robežās ir plānots izbūvēt vairāk – aptuveni 300 piekļuves punktu un līdz 2800 kilometru optisko kabeļu.

Pievienot komentāru

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepes (3)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (8)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+