Mobilā versija
Brīdinājums +4.9°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
29. marts, 2012
Drukāt

1772. gada 29. martā

29marts_svedenborgs_2

Pirms 240 gadiem, 1772. gada 29. martā, ceļojuma laikā Londonā nomira daudzus laikabiedrus fascinējušais zviedru filozofs, teologs un mistiķis Emanuels Svēdenborgs.

 

Interesanti, ka savu nāves dienu kādā vēstulē mēnesi iepriekš viņš bija precīzi paredzējis. Svēdenborgs ticēja spiritismam, redzēja vīzijas, uzskatīja, ka sapņos kontaktējas ar garu pasauli un dažas reizes pie viņa atnācis arī Dievs. Savus darbus viņš rakstīja latīņu valodā un noformulēja “Jaunās Jeruzalemes” ticību – filozofiskos uzskatos un konstrukcijās balstītu kristīgo mācību, kam turpmākajos gados radās sekotāji visā Eiropā, tā sauktie svēdenborgieši. Svēdenborgs bija viens no veģetārisma aizsācējiem Eiropā, jo viņa ieskatā gaļu pārtikā patērējot tikai grēcīgi radījumi. Vienlaikus pret zivīm teologam iebildumu nebija.

 

Pievienot komentāru

Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers RenciItālijas premjerministrs Mateo Renci paziņojis par atkāpšanos no amata, kas seko pēc tam, kad svētdien notikušajā referendumā tika noraidītas viņa vadītās valdības
Draugiem Facebook Twitter Google+