Mobilā versija
+2.0°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
15. maijs, 2013
Drukāt

1773. gada 15. maijā

15maijs_Meternihs_22

Pirms 240 gadiem, 1773. gada 15. maijā, Koblencā dižciltīgā ģimenē piedzima Klemenss Vencels fon Meternihs, viens no ievērojamākajiem 19. gadsimta politiķiem, diplomātijas klasiķis, nepārspējams savās intrigās un tālredzībā.

 

Fon Meternihs kā Austrijas ārlietu ministrs faktiski vadīja 1813. gada Vīnes kongresu – Eiropas valdnieku sanāksmi, kurā tika noteikts Eiropas izkārtojums pēc Napoleona sakāves. Jāpiezīmē, ka fon Meternihs arī bija viens no tiem, kas uzskatīja, ka Napoleons ir jāsakauj, un veicināja valstu koalīcijas izveidošanos šim mērķim. Konservatīvā Austrijas reālpolitiķa pamatideja bija spēku līdzsvara saglabāšana Eiropā. Paturot to prātā, viņš arī visiem spēkiem kavēja vācu valstiņu apvienošanos ap Prūsiju. Fon Meternihs bija stingrs monarhijas piekritējs un liberālisma un nacionālo kustību pretinieks, jo tās, pēc viņa domām, tikai grāva kārtību Eiropā. Revolūciju viņš salīdzināja ar “atplesta nezvēra rīkli”.

 

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+