Mobilā versija
-2.2°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
17. septembris, 2014
Drukāt

1774. gada 17. septembrī

17sept_Mecofanti_2

Pirms 240 gadiem, 1774. gada 17. septembrī, Boloņā piedzima viens no dižākajiem poliglotiem cilvēces vēsturē Džuzepe Gasparo Mecofanti.

Kardināls Mecofanti dzīves laikā, nepametot Itāliju, iemācījās tekoši runāt 38 valodās, bet 57 valodas viņš saprata. Kā Boloņas universitātes mācībspēks viņš mācēja izteikties ne tikai daudzās Eiropas, bet arī Āzijas tautu valodās, nemaz nerunājot par zinātnes apritē lietotajām latīņu, sengrieķu un senebreju mēlēm. Daudzas valodas 18./19. gadsimtu mijā Mecofanti apguva, pateicoties kariem starp daudznacionālo Austrijas impēriju un Franciju. Katoļu mācītājs apmeklēja hospitāļus, kuros atradās ievainotie ungāru, slovāku, austriešu, čehu un citu tautību karavīri. Lai pieņemtu grēksūdzi, viņam vajadzēja saprast, ko uzklausāmie saka. Laikabiedri kardinālu ļoti cienīja, un viņš nekad neņēma maksu par tulkošanas pakalpojumiem.

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+