Mobilā versija
-2.2°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
26. oktobris, 2015
Drukāt

1775. gada 26. oktobrī

26okt_ASV_2

Pirms 240 gadiem, 1775. gada 26. oktobrī, Lielbritānijas karalis Džordžs III pieņēma lēmumu oficiāli parlamenta priekšā pasludināt, ka britu Amerikas kolonijā izcēlies dumpis un situācijas normalizēšanai nepieciešams nosūtīt karaspēku.

Nākamās ASV karš par neatkarību kļuva neizbēgams, kaut mēģinājumi nogludināt ekonomiskās un politiskās pretrunas starp Londonu un tās Ziemeļamerikas koloniju diplomātiskā ceļā bija ilguši vairāk nekā desmit gadu. Savā ikgadējā “troņa runā” parlamenta priekšā karalis uzsvēra, ka daži kolonistu līderi, vārdos paužot lojalitāti kronim, tomēr kūdot uz “izmisuma sazvērestību” un patiesībā vēloties radīt savu “neatkarīgu impēriju”. Džordžs III paziņoja, ka nolēmis problēmu atrisināt ar bruņotu spēku un gatavs pieņemt palīdzību arī no draudzīgām valstīm. Nelielas deputātu grupas aizrādījums, ka karaspēka iejaukšanās pamudinās kolonistus uz cīņu par neatkarību, ko tie nemaz nevēloties, netika ņemts vērā.

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+