Mobilā versija
+2.2°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
26. oktobris, 2015
Drukāt

1775. gada 26. oktobrī

26okt_ASV_2

Pirms 240 gadiem, 1775. gada 26. oktobrī, Lielbritānijas karalis Džordžs III pieņēma lēmumu oficiāli parlamenta priekšā pasludināt, ka britu Amerikas kolonijā izcēlies dumpis un situācijas normalizēšanai nepieciešams nosūtīt karaspēku.

Nākamās ASV karš par neatkarību kļuva neizbēgams, kaut mēģinājumi nogludināt ekonomiskās un politiskās pretrunas starp Londonu un tās Ziemeļamerikas koloniju diplomātiskā ceļā bija ilguši vairāk nekā desmit gadu. Savā ikgadējā “troņa runā” parlamenta priekšā karalis uzsvēra, ka daži kolonistu līderi, vārdos paužot lojalitāti kronim, tomēr kūdot uz “izmisuma sazvērestību” un patiesībā vēloties radīt savu “neatkarīgu impēriju”. Džordžs III paziņoja, ka nolēmis problēmu atrisināt ar bruņotu spēku un gatavs pieņemt palīdzību arī no draudzīgām valstīm. Nelielas deputātu grupas aizrādījums, ka karaspēka iejaukšanās pamudinās kolonistus uz cīņu par neatkarību, ko tie nemaz nevēloties, netika ņemts vērā.

Pievienot komentāru

Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+