Mobilā versija
+2.3°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
3. marts, 2016
Drukāt

1776. gada 3. martā

3marts_kajnieki_2

Pirms 240 gadiem, 1776. gada 3. martā, ASV Neatkarības kara sākumā amerikāņu flote pie Nasavas britiem piederošajās Bahamu salās izsēdināja ap 200 vīru desantu.

Tādējādi to uzskata par mūsdienās slavenā ASV jūras kājnieku korpusa dzimšanas brīdi, kaut tobrīd vēl īsti nepastāvēja ne ASV kara flote, ne armija. Nasavas ieņemšana nemierniekiem bija vitāli svarīga, kas arī izskaidro, kamdēļ tie devās samērā tālā kuģojumā. Proti, nemieriem sākoties, Virdžīnijas kolonijas (štata) britu gubernators bija apdomīgi licis izvest visus šaujampulvera un ieroču krājumus uz Bahamu salām. Topošajās ASV pulveri vēl neražoja. Kontinentālajai armijai jebkādi kara materiāli bija problēma. Bez tiem Neatkarības kara turpinājums nebūtu iespējams, tādēļ sacēlušos kolonistu vadība nolēma nosūtīt bijušā pirāta, kapteiņa Eseka Hopkinsa komandēto eskadru atgūt aizvesto. Tas arī izdevās, jo salas zemessardze neizrādīja atbraucējiem praktiski nekādu pretestību.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+