Mobilā versija
+1.8°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
13. jūnijs, 2012
Drukāt

1782. gada 13. jūnijā

13jun_ragana_22

Pirms 230 gadiem, 1782. gada 13. jūnijā, Šveices kantonā Glarusā, nocērtot galvu, tika izpildīts nāvessods burvestībās apsūdzētajai vietējā ārsta un rātskunga mājkalpotājai Annai Geldi.

 

Viņas lieta kļuva par vienu no pēdējām raganu prāvām Eiropā. Kāda cita sieviete par burvestībām tika sodīta gan vēl 1811. gadā Prūsijā, taču vēsturē detalizētāk zināms Šveices gadījums. 28 gadus veco Geldi turēja aizdomās par sava darba devēja meitas noburšanu, un viņa spīdzināta arī atzinās “savienībā ar sātanu”. Mūsdienās uzskata, ka patiesais mājkalpotājas “novākšanas” iemesls bijušas viņas attiecības ar savu kungu, kā arī mantojuma strīds, kurā sieviete bija netieši iejaukta.

 

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+