Mobilā versija
+17.3°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
4. jūlijs, 2013
Drukāt

1783. gada 4. jūlijā

4jul_Benkendorfs_22

Pirms 230 gadiem, 1783. gada 4. jūlijā, Rēvelē (Tallinā) vācbaltu muižnieka ģimenē piedzima nākamais Krievijas impērijas slependienesta vadītājs Aleksandrs Benkendorfs.­

 

Jāpiebilst, ka sastopami arī citi viņa dzimšanas gadi un datumi. Minētais ir tikai viens no tiem. Tāpat ir versija, ka viņa dzimtai ir Kurzemes saknes. Par cara žandarmu vadītāju Benkendorfu iecēla 1826. gadā, kad pie Viņa Augstības Imperatora kancelejas izveidoja ”III nodaļu”. Saskaņā ar leģendu cars Nikolajs I jaundibinātā slependienesta vadītājam esot iedevis baltu mutautiņu un teicis: ”Lūk, te arī visa instrukcija. Jo vairāk asaru ar šo mutautiņu notrauksi, jo uzticīgāk kalposi maniem mērķiem.” Uzskata, ka tieši Benkendorfs un viņa ”III nodaļa” izveidoja Krievijas un PSRS iekārtai raksturīgo totālās iedzīvotāju kontroles un spiegošanas sistēmu; padarīja to par valstij tradicionālu.

 

Pievienot komentāru

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Ķīnas karakuģi uz Baltijas jūruPlānotā Ķīnas karakuģu piedalīšanās jūlija nogalē Baltijas jūrā gaidāmajos manevros kopā ar Krieviju var pastiprināt spriedzi reģionā, uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.
Draugiem Facebook Twitter Google+