Mobilā versija
+1.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 26. aprīlis, 2017
14. janvāris, 2014
Drukāt

1784. gada 14. janvārī

14janv_Kongress_2

Pirms 230 gadiem, 1784. gada 14. janvārī, Anapolisas pilsētā Merilendas pavalstī sanākušais ASV Kongress ratificēja iepriekšējā gadā Parīzē parakstīto miera līgumu ar Angliju, tādējādi noslēdzot Amerikas Neatkarības karu.

Briti atzina savu bijušo koloniju par neatkarīgu valsti, un Anglijas karaspēks atstāja tās teritoriju. ASV tolaik veidoja 13 štati (šobrīd to ir 50) un valsts aizņēma tikai aptuveni trešdaļu no pašreizējās teritorijas. 1784. gada parauga ASV pletās no Lielajiem ezeriem ziemeļos līdz Spānijai piederošajai Floridai dienvidos; no Atlantijas okeāna austrumos līdz Misisipi upei rietumos. Jaunās valsts pirmās desmitgades pavadīja nabadzība un iekšpolitiskā nestabilitāte. Katrs štats augsti vērtēja savu neatkarību, kas vēl līdz 19. gadsimta otrajai pusei nozīmēja vāju federālās varas centru. Arī miera līgumu ar Angliju patiesībā ratificēja tikai deviņu štatu pārstāvji, jo pārējo delegāti neieradās uz ceremoniju bargās ziemas dēļ.

Pievienot komentāru

Uzlec Makrona zvaigzne (4)Franču balsojums aizslauka tradicionālās partijas
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+