Mobilā versija
Brīdinājums -0.1°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
14. janvāris, 2014
Drukāt

1784. gada 14. janvārī

14janv_Kongress_2

Pirms 230 gadiem, 1784. gada 14. janvārī, Anapolisas pilsētā Merilendas pavalstī sanākušais ASV Kongress ratificēja iepriekšējā gadā Parīzē parakstīto miera līgumu ar Angliju, tādējādi noslēdzot Amerikas Neatkarības karu.

Briti atzina savu bijušo koloniju par neatkarīgu valsti, un Anglijas karaspēks atstāja tās teritoriju. ASV tolaik veidoja 13 štati (šobrīd to ir 50) un valsts aizņēma tikai aptuveni trešdaļu no pašreizējās teritorijas. 1784. gada parauga ASV pletās no Lielajiem ezeriem ziemeļos līdz Spānijai piederošajai Floridai dienvidos; no Atlantijas okeāna austrumos līdz Misisipi upei rietumos. Jaunās valsts pirmās desmitgades pavadīja nabadzība un iekšpolitiskā nestabilitāte. Katrs štats augsti vērtēja savu neatkarību, kas vēl līdz 19. gadsimta otrajai pusei nozīmēja vāju federālās varas centru. Arī miera līgumu ar Angliju patiesībā ratificēja tikai deviņu štatu pārstāvji, jo pārējo delegāti neieradās uz ceremoniju bargās ziemas dēļ.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+