Mobilā versija
Brīdinājums +2.4°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
19. augusts, 2015
Drukāt

1785. gada 19. augustā

19aug_Tomass_2

Pirms 230 gadiem, 1785. gada 19. augustā, ASV Konektikutas štatā piedzima Sets Tomass, kurš mūža pirmo pusi pavadīja kā parasts namdaris, bet otrajā kļuva ievērojams ar to, ka viens no pirmajiem pasaulē uzsāka pulksteņu masveidīgu ražošanu.

Tomass nebija ģeniāls izgudrotājs, tikai veikls mehāniķis un apķērīgs biznesmenis. Viņš sākotnēji iestājās darbā pie kāda pulksteņmeistara, kur apguva šo arodu. 1812. gadā uzņēmīgais vīrs kopā ar kompanjoniem atvēra savu uzņēmumu Konektikutas štata Plimutā un sāka masveidā ražot galda pulksteņus. Tomass izvēlējās bijušā darba devēja darbnīcas populārāko modeli un samaksāja par tiesībām to ražot. Pirmajā partijā bija 4000 laikrāžu. Konkurenti uz pasākumu raudzījās ļoti skeptiski, jo neviens neticēja, ka tirgum vajadzēs tik daudz pulksteņu, tomēr ar sērijveida vajadzīgo detaļu ražošanu uzņēmējs panāca produkcijas lētumu. Kompānija “Seth Thomas Clock Co.” ASV pastāvēja līdz pat 20. gadsimta 80. gadiem.

Pievienot komentāru

Gruzijā nošauts cilvēks, kurš mēģinājis iekļūt NATO objektā (3)Gruzijā svētdien nošauts cilvēks, kurš nelikumīgi mēģinājis iekļūt stingri apsargātajā Gruzijas-NATO mācību centrā, netālu no galvaspilsētas Tbilisi, pirmdien pavēstīja Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+