Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
15. oktobris, 2013
Drukāt

1793. gada 15. oktobrī

Acu gaismu dzimtcilvēku dēls zaudēja baku epidēmijas laikā piecu gadu vecumā. Neredzēdams apkārtējo, aklais jaunietis veidoja pats savu iekšējo pasauli. Tās daļa bija pašsacerēti dzejoļi, alegoriskas dziesmas un pat sprediķi. Indriķi šajā nodarbē atbalstīja Apriķu draudzes mācītājs, vācietis Kārlis Gothards Elverfelds. Viņš puiša veikumu pierakstīja, apkopoja, tulkoja un popularizēja vietējā vācu presē. Elverfelda aizgādībā 1806. gadā iznāca dzeju grāmata “Tā Neredzīgā Indriķa dziesmas”. Neredzīgais Indriķis nebija gluži pirmais latviešu dzejnieks, jo vēl pirms viņa 18. gadsimta vidū vārsmojuši brāļu draudžu literāts no Smiltenes Ķikuļu Jēkabs un Krimuldas skolotājs Juris Natanaēls Ramanis. Tomēr par viņiem ziņas ir ļoti skopas.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+