Mobilā versija
Brīdinājums -1.8°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
6. februāris, 2013
Drukāt

1793. gada 6. februārī

6feb_goldoni_2

Pirms 220 gadiem, 1793. gada 6. februārī, Parīzē nomira izcilais apgaismības laikmeta komēdiju autors un libretists Karlo Goldoni.

 

Dzimis Venēcijā, Goldoni sava 85 gadus ilgā mūža pēdējos trīsdesmit gadus vadīja Francijā. Lugu “Divu kungu kalps” un “Viesnīcniece” autors, kuru tāpat godina kā itāliešu teātra reformatoru, bija guvis lielu piekrišanu Francijas karaļa Luija XVI galmā. Saprotams, Goldoni pārcēlās turp, kur viņam vairāk maksāja un mazāk kritizēja skauģi. Luijs XVI dramaturgu algoja arī kā itāļu valodas skolotāju savai meitai, bet mūža beigās noteica pensiju – 3600 livru (par vienu livru varēja traktierī paēst labas pusdienas). Bet pārtikušajām vecumdienām galu darīja 1789. gada Lielā franču revolūcija. Karaļa dotā pensija Goldoni tika atņemta. To par labu atraitnei atjaunoja tikai nākamajā dienā pēc teātra klasiķa nāves.

 

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+