Mobilā versija
+5.5°C
Katrīna, Katrīne, Trīne, Kate, Kadrija
Sestdiena, 25. novembris, 2017
6. februāris, 2013
Drukāt

1793. gada 6. februārī

6feb_goldoni_2

Pirms 220 gadiem, 1793. gada 6. februārī, Parīzē nomira izcilais apgaismības laikmeta komēdiju autors un libretists Karlo Goldoni.

 

Dzimis Venēcijā, Goldoni sava 85 gadus ilgā mūža pēdējos trīsdesmit gadus vadīja Francijā. Lugu “Divu kungu kalps” un “Viesnīcniece” autors, kuru tāpat godina kā itāliešu teātra reformatoru, bija guvis lielu piekrišanu Francijas karaļa Luija XVI galmā. Saprotams, Goldoni pārcēlās turp, kur viņam vairāk maksāja un mazāk kritizēja skauģi. Luijs XVI dramaturgu algoja arī kā itāļu valodas skolotāju savai meitai, bet mūža beigās noteica pensiju – 3600 livru (par vienu livru varēja traktierī paēst labas pusdienas). Bet pārtikušajām vecumdienām galu darīja 1789. gada Lielā franču revolūcija. Karaļa dotā pensija Goldoni tika atņemta. To par labu atraitnei atjaunoja tikai nākamajā dienā pēc teātra klasiķa nāves.

 

Pievienot komentāru

Parīzē nošauj izbēgušu cirka tīģeriParīzes ielās piektdien klaiņoja izbēdzis cirka tīģeris, kura dēļ tika īslaicīgi apturēts sabiedriskais transports un rajonā ieradās ārkārtas situāciju dienesti, līdz tīģera īpašnieks to nošāva un tika apcietināts, paziņoja Francijas policija.
Draugiem Facebook Twitter Google+