Mobilā versija
+6.8°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
20. aprīlis, 2015
Drukāt

1795. gada 20. aprīlī

20apr_Birons_2

Pirms 220 gadiem, 1795. gada 20. aprīlī, Kurzemes muižniecības pārstāvji Senāta kopsapulcē Sanktpēterburgā zvērēja uzticību Krievijas caram.

Mēnesi vēlāk, 27. maijā, Kurzemes un Zemgales hercogiste oficiāli tika pasludināta par Krievijas guberņu. Tagad visa mūsdienu Latvijas teritorija atradās Krievijas impērijas sastāvā. Jelgava kļuva par Kurzemes guberņas galvaspilsētu, kurā rezidēja gubernators Pēteris fon der Pālens. Hercogistes gals pienāca pēc trešās Polijas sadalīšanas, jo līdz tam Kurzemes un Zemgales hercogiste skaitījās Polijas karalistes vasaļvalsts. Sava loma visā bija arī muižniecības bailēm no zemnieku nemieriem. Krievijas impēriskās vēlmes te sakrita ar vācu muižnieku interesēm – pēdējie uzskatīja, ka atrašanās cara pakļautībā būs iekšējās stabilitātes garants, turklāt muižniecības privilēģijas saglabājās. Pārējiem kurzemniekiem varas maiņa nozīmēja rekrūšu došanu Krievijas armijai, kā arī jaunu nodokli – galvasnaudu, kas jāmaksā valstij katram darbspējīgam iedzīvotājam.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+