Mobilā versija
Brīdinājums +6.9°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
27. novembris, 2015
Drukāt

1795. gada 27. novembrī

27nov_Tukums_2

Pirms 220 gadiem, 1795. gada 27. novembrī, Krievijas cariene Katrīna II dāvāja Tukumam apriņķa pilsētas tiesības. Piecus gadus vēlāk nosprauda arī pilsētas robežas.

Tobrīd, 18. gadsimta beigās, Tukumā, kas kā ļaužu apdzīvota vieta pastāvēja jau 11. gadsimtā un kur 13. gadsimtā krustneši uzbūvēja mūra pili, mājoja ap 1200 pilsētnieku. Pēc robežu nospraušanas radās iespēja piešķirt nomā zemes pilsētiņas nomalē, savukārt tas piesaistīja jaunus iedzīvotājus un ļāva Tukumam augt. 1805. gadā pilsētā bija septiņas ielas un divas sabiedriskās ēkas – baznīca un tiesas nams, kā arī divas skolas. Pilsoņi dzīvoja koka mājās, kas stāvēja atstatu cita no citas, ar plašiem dārziem. Lielākajai daļai namu bija lubiņu jumti un tikai dažai māla dakstiņu. Laikabiedri sūdzējās, ka amati un tirdzniecība Tukumā neplaukstot, jo no apkārtējām muižām visa produkcija tiekot vesta tieši uz Rīgu.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+