Mobilā versija
+1.4°C
Otīlija, Iveta
Pirmdiena, 11. decembris, 2017
4. decembris, 2015
Drukāt

1795. gada 4. decembrī

4dec_Karlails_2

Pirms 220 gadiem, 1795. gada 4. decembrī, turīga zemkopja ģimenē Eklfehanas ciemā Skotijā piedzima izcilais 19. gadsimta vēsturnieks, domātājs, esejists un matemātiķis Tomass Kārlails.

Viņu uzskata arī par vienu no viktoriānisma laikmeta ietekmīgākajiem sociālo notikumu un procesu komentētājiem. Latviešu lasītājam pazīstama viņa 1841. gadā tapusī grāmata “Varoņi, varoņu kults un varonīgums vēsturē”. Kārlails sarakstīja vairākus vēstures tematikai veltītus darbus, un pasaulē joprojām ir cieņā 1837. gadā izdotā “Franču revolūcija. Vēsture”. Domātāja ieskatā, vēsturi un cilvēces progresu virza atsevišķas personības – “varoņi”. Ne velti Kārlailam pieder izteiciens: “Es neticu neizglītotu indivīdu kolektīvajai gudrībai.” Cits viņa domugrauds skan: “Kas ir zināšanas? Nekas cits kā vien uzrakstīta pieredze.”

Pievienot komentāru

Sinagoga Zviedrijā apmētāta ar degošiem priekšmetiem (1)Jauniešu grupa maskās sestdienas vakarā apmētāja ar degošiem priekšmetiem sinagogu Zviedrijas pilsētā Gēteborgā, ziņoja vietējie mediji.
Draugiem Facebook Twitter Google+