Mobilā versija
+1.4°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
4. decembris, 2015
Drukāt

1795. gada 4. decembrī

4dec_Karlails_2

Pirms 220 gadiem, 1795. gada 4. decembrī, turīga zemkopja ģimenē Eklfehanas ciemā Skotijā piedzima izcilais 19. gadsimta vēsturnieks, domātājs, esejists un matemātiķis Tomass Kārlails.

Viņu uzskata arī par vienu no viktoriānisma laikmeta ietekmīgākajiem sociālo notikumu un procesu komentētājiem. Latviešu lasītājam pazīstama viņa 1841. gadā tapusī grāmata “Varoņi, varoņu kults un varonīgums vēsturē”. Kārlails sarakstīja vairākus vēstures tematikai veltītus darbus, un pasaulē joprojām ir cieņā 1837. gadā izdotā “Franču revolūcija. Vēsture”. Domātāja ieskatā, vēsturi un cilvēces progresu virza atsevišķas personības – “varoņi”. Ne velti Kārlailam pieder izteiciens: “Es neticu neizglītotu indivīdu kolektīvajai gudrībai.” Cits viņa domugrauds skan: “Kas ir zināšanas? Nekas cits kā vien uzrakstīta pieredze.”

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (2)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+