Kultūra
Mūzika

18. Baha kamermūzikas festivālu atklās Eiropas Savienības baroka orķestris0


Starptautiski atzītā baroka vijolniece Amandīne Beijēra.
Starptautiski atzītā baroka vijolniece Amandīne Beijēra.
Publicitātes foto

13. novembrī Mazajā ģildē notiks 18. Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla Atklāšanas koncerts, kurā uzstāsies Eiropas Savienības baroka orķestris (EUBO) – jaunā Eiropas talantīgāko baroka mūziķu paaudze – ar izsmalcinātu franču baroka mūzikas programmu.

EUBO pulcējas mākslinieki no visas Eiropas Savienības, lai iegūtu muzicēšanas pieredzi pasaules izcilāko baroka mūzikas speciālistu vadībā, kuri audzina un iedvesmo jaunos mūziķus ar savu individuālo un harizmātisko vadīšanas un uzstāšanās stilu. EUBO mājvieta ir Antverpene, kur orķestris darbojas kā baroka izpildītājmākslas ekselences centrs. 2018. gadā mākslinieciskā vadītāja Larsa Ulrika Mortensena un divu viesdiriģentu – Bojana Čiciča un Amandīnes Beijēres – vadībā ir EUBO ir devušies Eiropas koncertūrē.

Starptautiski atzītā baroka vijolniece Amandīne Beijēra ir iekarojusi vadošo vietu baroka vijoļmūzikas interpretācijā. A. Beijēra regulāri uzstājas pasaules nozīmīgākajās koncertzālēs un baroka festivālos. Māksliniece dedzīgi vēlas izaudzināt jaunu baroka mūziķu paaudzi un realizēt to caur pasniedzējas darbu Portugālē un Schola Cantorum Basiliensis Šveicē.

Orķestris klausītājiem piedāvās koncertprogrammu “Dejas franču gaumē” ar franču baroka komponistu – Ž. M. Leklēra, A. Kamprā, G. Mufata, M. Koreta – opusiem.

LA.lv