×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
14. jūnijs, 2013
Drukāt

18. gadsimta mākslinieka Džovanni Batistas Piranēzi darbi “Rīgas Biržā”

Foto - LETAFoto - LETA

Mākslas muzeja “Rīgas Birža” Lielajā izstāžu zālē un Boses zālē no 29.jūnija līdz 11.augustam skatāma 18.gadsimta itāļu arhitekta, izcilā graviera, zīmētāja, arhitektūras teorētiķa un arheologa Džovanni Batistas Piranēzi darbu izstāde “Piranēzi. Romas antikvitātes”.

Piranēzi (1720-1778) ieņēma īpašu vietu 18.gadsimta Eiropas kultūrā. Viņš piederēja pie vadošajiem sava laikmeta mākslinieciskās kultūras veidotājiem.
Viņa radošais mantojums, vijoties cauri gadsimtiem, ir palicis nozīmīgs un vērtīgs arī mūsdienās. Talantīgā itāļu arhitektūras un mākslas speciālista idejas, darbi un teorētiskie apcerējumi ir neizsmeļams iedvesmas avots māksliniekiem, arhitektiem, rakstniekiem, dzejniekiem, vēsturniekiem un daudziem citiem.
Rīgā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, glabājas brīnišķīga, mākslinieciskā ziņā augstvērtīga un saturiski bagāta slavenā itāļu meistara ofortu kolekcija. Tā skaitliski aptver vairāk nekā 500 grafikas darbu, kas apkopoti gan albumos ar teorētiskiem aprakstiem, gan skatāmi kā patstāvīgas stājgrafikas lapas.
Izstāde “Piranēzi. Romas antikvitātes” prezentē apjomīgāko, saturiski interesantāko Piranēzi kolekcijas daļu, kas veltīta Romai – pilsētai, kas mūs joprojām valdzina, aizrauj un iedvesmo.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+