×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. maijs, 2015
Drukāt

18. maijā pulksten 16.00. alpīnists kāps t/c „Origo” pulkstenī, lai apliecinātu cieņu pacientiem

Foto: LETAFoto: LETA
Pasaules Pulmonālās hipertensijas diena Latvijā 18.maijs

Dalies savā elpā!

Pasākuma norises vieta: Rīga, T/C „Origo” laukums
Pasākuma norises datums: 18.05.2015.
Pasākuma norises laiks: 16:00 – 18:00
Pasākuma vadītājs: Juris Šteinbergs
Pasākuma goda viesi:
Kristaps Liepiņš – viens no Latvijas labākajiem alpīnistiem
Dr. Andris Skride – kardiologs
Inga Solovjova - Rīgas domes Labklājības departamenta Veselības pārvaldes priekšniece

Pasākuma plāns:
15:30 – 16:00 darbojas info telts un reģistrācija zibakcijai. Medijiem tiek piedāvāta iespēja uzdot jautājumus Pulmonālās hipertensijas biedrības valdes priekšsēdētājai Ievai Plūmei, alpīnistam Kristapam Liepiņam, kardiologam dr. A.Skridem, Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāvei Ingai Solovjovai.

Pasākuma atklāšana
16:00 – 16:05 Pasākumu atklāj Juris Šteinbergs un pastāsta pasākuma plānu

Pasākums dalās 3 daļās:
1. Alpīnista Kristapa Liepiņa kāpšana T/C „Origo” pulkstenī. Sasniedzot virsotni, alpīnists paceļ Pulmonālās hipertensijas biedrības karogu. Fotomirklis.
2. Zibakcija „Dalies savā elpā!”- simboliska aktivitāte Origo laukumā, kurā var piedalīties ikviens, piepūšot balonu un dāvājot to kādam pulmonālās hipertensijas (PH) pacientam.
3. Informatīvā telts par sirds un plaušu veselību. Iespēja konsultēties ar vienīgo speciālistu pulmonālās hipertensijas jomā dr. Andri Skridi, jaunajiem mediķiem un fizioterapeiti Līnu Butāni.

16:05 – 16:10 Ievas Plūmes uzruna
16:10 – 16:20 Dr. A. Skrides, Rīgas Domes Labklājības departamenta pārstāvja un alpīnista Kristapa Liepiņa uzrunas

Pasākuma norise
16:20 – 16:45 Alpīnista kāpšana T/C „Origo”
16:45 – 17:00 Gatavošanās zibakcijai
17:00 – 17:30 Zibakcija. Fotomirklis.
17:30 – 18:00 Iespēja uzdot jautājumus Pulmonālās hipertensijas biedrības valdes priekšsēdētājai Ievai Plūmei, alpīnistam Kristapam Liepiņam un kardiologam dr. A.Skridem, PH pacientiem un zibakcijas dalībniekiem

Šodien, 18.maijā, par godu Pasaules Pulmonālās hipertensijas dienai, atbalstot cilvēkus ar pulmonālo arteriālo hipertensiju, klinšu kāpējs, alpīnists un ekstrēmo lietu entuziasts Kristaps Liepiņš kāps t/c „Origo” pulkstenī. Kristaps Liepiņš ir sasniedzis daudzas virsotnes dažādās pasaules malās, un ir atzīts savas jomas profesionālis. Šoreiz viņš apliecinās cieņu pulmonālās hipertensijas pacientiem, kuriem elpas trūkuma dēļ  ir būtiski sportisko aktivitāšu ierobežojumi.

Alpīnista Kristapa Liepiņa pieredzē ir daudz sarežģītu un ekstrēmu virsotņu, bet kāpšana t/c „Origo” pulkstenī 46 metru augstumā ir sportista simbolisks atbalsts un iedrošinājums gan pulmonālās arteriālās hipertensijas (PAH) pacientiem, gan sabiedrībai kopumā, iedrošinot dzīvot un aizvien izaicināt sevi jaunu mērķu sasniegšanai.

No plkst. 16:00 – 18:00 šodien pie t/c „Origo” notiks Pasaules Pulmonālās hipertensijas dienai veltīti pasākumi – alpīnista kāpšana t/c „Origo” pulkstenī, zibakcija „Dalies savā elpā!”, darbosies informatīvā telts, kur būs iespēja saņemt informāciju par reto diagnozi, sirds veselību un konsultēties ar vienīgo speciālistu PAH jomā Latvijā dr. Andri Skridi.

Ikviens pasākuma dalībnieks plkst. 17:00 varēs piedalīties zibakcijā – piepūšot balonu un tādā veidā dalīties savā elpā ar kādu pulmonālās hipertensijas pacientu.

Pulmonālā arteriālā hipertensija ir strauji progresējoša un dzīvībai bīstama. Slimības simptomi ir elpas trūkums, aizdusa slodzes laikā, hronisks nogurums, sāpes krūtīs, sirdsklauves, ģīboņi, zilgana lūpu nokrāsa. Latvijā šobrīd ir 109 pieaugušie pulmonālās hipertensijas pacienti un ap 20 bērnu, kas slimo ar šo kaiti, tomēr patiesais pacientu skaits varētu būt pāri 200, jo ne visi slimnieki ir diagnosticēti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+