Mobilā versija
-3.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
9. aprīlis, 2013
Drukāt

1803. gada 9. aprīlī (1)

9apr_Liventals_22

Pirms 110 gadiem, 1803. gada 9. aprīlī, Ļaudonas pagasta saimnieka ģimenē piedzima dzejnieks un tulkotājs Ansis Līventāls (1803 – 1878), viens no latviešu literārās darbības aizsācējiem.

 

Viņa sacerējumi 19. gadsimta 30. – 40. gados regulāri tika publicēti “Latviešu Avīzēs” un “Latviešu Ļaužu Draugā”. Pasekojot dzīves gājumam, Līventāla apdāvinātība nerada šaubas – skolā nav gājis, iemācījies lasīt pašmācības ceļā, viņš 22 gadu vecumā kļūst par draudzes skolotāju, pagasta rakstvedi un klavieru un ērģeļu skaņotāju. Rakstniecībai jauneklis pievērsās 19. gadsimta 20. gadu beigās pēc zviedru cilmes Salas draudzes mācītāja Jākoba Florentīna Lundberga pamudinājuma. Līventāla dzejoļi bija tiem laikiem pat ļoti atzīstami, jo runāja ne tikai par gluži liriskām lietām, bet arī aktuālo sociālajā dzīvē – viņš, piemēram, viens no pirmajiem sāka propagandēt atturību.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Salas draudzes mācītājs Lundbergs… Tas nebūs īsti pareizi, Jakobs Florentīns Lundbergs bija Biržu un Salas draudzes mācītājs. Dzīvoja Biržos, apbedīts Biržu baznīcas dārzā, kur viņam un Līventālam celts piemineklis!

Jaunais EP prezidents: izmanīgs un patīk luksusa lietasItālijas konservatīvo pārstāvis Antonio Tajāni, kurš otrdienas vakarā tika ievēlēts par Eiropas Parlamenta (EP) jauno prezidentu, ir laipns un izmanīgs politiķis, kurš
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju"Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+