Mobilā versija
+3.1°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
21. maijs, 2014
Drukāt

1804. gada 21. maijā

21maijs_Perlaseza_2

Pirms 210 gadiem, 1804. gada 21. maijā, jauniekārtotajā Perlašēzas kapsētā Parīzes austrumos tika izdarīts pirmais apbedījums.

Kapā guldīja kādu piecus gadus vecu meitenīti. Kopš tiem laikiem agrākā Parīzes nabagu priekšpilsētas Perlašēzas kapsēta kļuvusi par vienu no slavenākajām pasaulē. To kā vienu no Parīzes tūrisma objektiem ik gadu apmeklē aptuveni divi miljoni interesentu. Daudzi pieminekļi ir īsti tēlniecības šedevri, tādēļ 48 hektāru plašo miera vietu uzskata par memoriālās tēlniecības muzeju. Tāda apbedītu pasaules mēroga slavenību koncentrācija kā Perlašēzā vērojama reti kur – rakstnieki, dzejnieki, mūziķi, mākslinieki, politiķi, ģenerāļi, zinātnieki. Tur atdusas mākslinieki Onorē Domjē un Amadeo Modiljāni, mūziķi Edīte Piafa un Džims Morisons, rakstnieki Onorē de Balzaks un Oskars Vailds. Pastāvīgu kapavietu Perlašēzā mūsdienās var iegādāties par aptuveni 14 tūkstošiem eiro, taču tiek piedāvātas atdusas iespējas arī uz 10, 30 vai 50 gadiem.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+