Mobilā versija
+2.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
20. maijs, 2016
Drukāt

1806. gada 20. maijā

20maijs_Mills_2

Pirms 210 gadiem, 1806. gada 20. maijā, Londonā skotu cilmes filozofa, vēsturnieka un ekonomista Džeimsa Milla ģimenē piedzima filozofs un politikas teorētiķis Džons Stjuarts Mills, kura pasaules uzskats un izstrādātā mācība ir viens no mūsdienu Rietumu pasaules pamatvērtības veidojošajiem elementiem.

Mills bija liberālisma ideologs, viens no 19. gadsimta pasaules ietekmīgākajiem domātājiem. Viņa darbi “Par brīvību”, “Politekonomijas principi”, “Utilitāriānisms” un citi pieskaitāmi Rietumu filozofiskās domas klasikai. Mills bija indivīda brīvības idejas aizstāvis pretstatā neierobežotai valsts kontrolei pār sabiedrību. Individuālā brīvība veido radošu, rosīgu cilvēku, taču indivīds ir brīvs savās izpausmēs tikai tiktāl, cik tas neierobežo citu indivīdu un nekaitē sabiedrībai kopumā. Atbalstāma ir vārda un politiskās pašnoteikšanās brīvība. 19. gadsimta vidū viņš radīja lielu viļņošanos ar idejām par vīriešu un sieviešu vienlīdzību kā laulībā, tā darbā un sabiedrībā, kamdēļ Millu uzskata par vienu no pirmajiem feministiem.

Pievienot komentāru

Gruzijā nošauts cilvēks, kurš mēģinājis iekļūt NATO objektā (1)Gruzijā svētdien nošauts cilvēks, kurš nelikumīgi mēģinājis iekļūt stingri apsargātajā Gruzijas-NATO mācību centrā, netālu no galvaspilsētas Tbilisi, pirmdien pavēstīja Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+