Mobilā versija
-3.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
11. maijs, 2012
Drukāt

1812. gada 11. maijā

11maijs_atentats_2

Pirms 200 gadiem, 1812. gada 11. maijā, atentātā Londonā nošāva britu impērijas premjeru Spenseru Persivālu. Lielbritānijas vēsturē tas ir unikāls gadījums, jo nekad ne pirms, ne pēc tam valsts valdības vadītāji uzbrukumos nav nogalināti, lai gan mēģinājumi bijuši.

Atentāts notika, Persivālam ieejot britu parlamenta apakšpalātas ēkā. Šāvējs pat nemēģināja bēgt. Tas izrādījās izputējis tirgotājs, kurš tādējādi pauda naidu pret valdību, kas tam nebija palīdzējusi izkļūt no apcietinājuma Krievijā. Uzbrucējs Džons Belingems tur bija pavadījis ilgāku laiku, vairākkārt sūtot Londonai vēstules ar lūgumu palīdzēt. Lai arī sākumā valdīja bažas, ka Belingems ir kādas sazvērestības dalībnieks, viņš izrādījās vienpatis.

 

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+