Mobilā versija
+0.3°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
10. oktobris, 2013
Drukāt

1813. gada 10. oktobrī

Viņa darbi uz pasaules operas teātru skatuvēm ir visbiežāk sastopamie, kaut kultūrvēsturnieki atzīst, ka libretu ziņā šīs operas ir “literāras sēnalas”, kam pievienota lieliska mūzika. Verdi vecāki bija pārāk nabagi, lai nodrošinātu zēna muzikālo talantu izkopšanu, tādēļ viņa mūžā lielu lomu nospēlēja Antonio Baredzi – Buseto pilsētiņas tirgotājs un vietējais mecenāts, kurš visādos veidos atbalstīja Verdi izglītošanos jau no desmit gadu vecuma. Komponists bija mūzikas ģēnijs “no tautas”, tādēļ arī Verdi operas ir ļoti melodiskas un itāliskas. Viņa karjera lielā mērā sakrita ar Itālijas provinču neatkarības cīņu un apvienošanās laiku, tāpēc publika operās saskatīja arī politiskus zemtekstus. Jūdu vergu koris no “Nabuko” “Lido, doma, zelta spārniem” 19. gadsimta 40. gados kļuva par patriotisku dziesmu, ko līdzīgu Itālijas himnai.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (1)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+