Mobilā versija
+5.1°C
Lilija, Liāna
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
19. marts, 2013
Drukāt

1813. gada 19. martā

19marts_livingstons_22

Pirms 200 gadiem, 1813. gada 19. martā, Blantairas ciemā Skotijā vietējās kokvilnas manufaktūras strādnieka ģimenē piedzima 19. gadsimta leģendārākais un slavenākais ceļotājs Dāvids Livingstons.

 

No 10 līdz 26 gadu vecumam arī Livingstons strādāja manufaktūrā 12 stundu darba dienu, taču brīvajā laikā izrādīja pastiprinātu interesi par dabaszinātnēm, izglītību un iesaistījās misionāru kustībā. Pēdējais bija tiem laikiem lielisks veids, kā izlauzties no nabadzīgās ikdienas un ieraudzīt pasauli. 1840. gadā Livingstons kā misionārs tika nosūtīts uz Dienvidāfriku, kur tūdaļ izpaudās viņa ceļotkāre. Agrākais skotu audējs bija viens no pirmajiem eiropiešiem, kas šķērsoja Āfrikas dienvidus no Zambezi līdz Luandai. Viņš atklāja Viktorijas ūdenskritumu un vairākus Centrālāfrikas ezerus, aprakstīja tos savās piezīmēs. Visa viņa turpmākā dzīve tika veltīta Āfrikas izpētei, bet Livingstona ceļojumu apraksti Eiropā guva milzu popularitāti.

 

 

Pievienot komentāru

Dienas klāt pie atvaļinājuma, ja ir bērns vai jākopj slimnieks. Ierosinājums EiropāEiropas Komisija ierosina noteikt labākus vecāku atvaļinājuma standartus
Draugiem Facebook Twitter Google+