Mobilā versija
+9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
30. oktobris, 2013
Drukāt

1813. gada 30. oktobrī

30okt_Felsko_2

Pirms 200 gadiem, 1813. gada 30. oktobrī, mūrniekmeistara ģimenē Rīgā piedzima nākamais pirmais Rīgas pilsētas arhitekts Johans Daniels Felsko.

Minēto amatu viņš ieņēma no 1844. līdz 1879. gadam un bez viņa Latvijas galvaspilsētā nebūtu tādu vidi veidojošu ēku kā Sv. Mārtiņa, Vecā Sv. Ģertrūdes, Anglikāņu baznīcas un Mazā ģilde. Felsko projektējis arī vairākas Rīgas centra skolas. Savus darbus viņš ieturēja neogotikas un neorenesanses stilos. Felsko kā arhitektam veicās, jo viņš darbojās laikā, kad sākās viduslaiku Rīgas vaļņu nojaukšana, līdz ar to netrūka ne darba, ne iespēju izpausties. Viņa vadībā 1856. gadā tapa Rīgas centra rekonstrukcijas projekts, kura daļa bija bulvāru loks. Laikabiedri Felsko mūža nogalē godāja par “vecmeistaru” un uzsvēra, ka arhitekta profesijas prestižu viņš Rīgā pacēlis tādos augstumos kā nekad iepriekš.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+