Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
30. oktobris, 2013
Drukāt

1813. gada 30. oktobrī

30okt_Felsko_2

Pirms 200 gadiem, 1813. gada 30. oktobrī, mūrniekmeistara ģimenē Rīgā piedzima nākamais pirmais Rīgas pilsētas arhitekts Johans Daniels Felsko.

Minēto amatu viņš ieņēma no 1844. līdz 1879. gadam un bez viņa Latvijas galvaspilsētā nebūtu tādu vidi veidojošu ēku kā Sv. Mārtiņa, Vecā Sv. Ģertrūdes, Anglikāņu baznīcas un Mazā ģilde. Felsko projektējis arī vairākas Rīgas centra skolas. Savus darbus viņš ieturēja neogotikas un neorenesanses stilos. Felsko kā arhitektam veicās, jo viņš darbojās laikā, kad sākās viduslaiku Rīgas vaļņu nojaukšana, līdz ar to netrūka ne darba, ne iespēju izpausties. Viņa vadībā 1856. gadā tapa Rīgas centra rekonstrukcijas projekts, kura daļa bija bulvāru loks. Laikabiedri Felsko mūža nogalē godāja par “vecmeistaru” un uzsvēra, ka arhitekta profesijas prestižu viņš Rīgā pacēlis tādos augstumos kā nekad iepriekš.

Pievienot komentāru

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (15)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (5)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+