Mobilā versija
+3.2°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
28. novembris, 2014
Drukāt

1814. gada 28. novembrī

28nov_Times_2

Pirms 200 gadiem, 1814. gada 28. novembrī, Londonas ”The Times” kļuva par pirmo laikrakstu pasaulē, kas iespiests automātiskā režīmā, izmantojot tvaika dzītu cilindrveida drukājamo mašīnu.

Mašīnu bija konstruējuši vācu izgudrotāji Frīdrihs Kēnigs un Andreass Frīdrihs Bauers. ”The Times” no ierobežotas tirāžas un manuāli iespiesta izdevuma pārtapa par plaši pieejamu avīzi. Tās tirāža pieauga līdz 5000 eksemplāriem. Laikā, kad laikrakstu bizness Lielbritānijā kļuva aizvien populārāks un konkurence pieauga, tam bija ļoti liela nozīme. Nākamais solis bija avīzes izplatīšana, izmantojot tolaik tikko izveidoto dzelzceļu sistēmu. Tas ļāva aptvert lasītājus ne tikai Londonā, bet visā Britānijā. Vēl ”The Times” var lepoties kā pirmais laikraksts, kam bija savi kara korespondenti – advokāts Henrijs Krebss Robinsons sūtīja izdevumam korespondences no Spānijas un Vācijas karalaukiem Napoleona karu laikā.

Pievienot komentāru

Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers RenciItālijas premjerministrs Mateo Renci paziņojis par atkāpšanos no amata, kas seko pēc tam, kad svētdien notikušajā referendumā tika noraidītas viņa vadītās valdības
Draugiem Facebook Twitter Google+