Mobilā versija
+18.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Svētdiena, 23. jūlijs, 2017
3. jūlijs, 2014
Drukāt

1814. gada 3. jūlijā

3jul_Cimze_2

Pirms 200 gadiem, 1814. gada 3. jūlijā, Raunas pagasta Cimzes pusmuižā vagara ģimenē piedzima pirmais latviešu tautas melodiju vācējs, kora mākslas izkopējs un komponists, arī Vidzemes skolotāju semināra vadītājs Jānis Cimze.

Viņa apkopoto kora dziesmu krājumi ”Dziesmu rota”, kuros bija joprojām dziedātās tautasdziesmu apdares, sāka iznākt 1872. gadā. Vēl pirms tam, 1839. gadā, Cimze sāka vadīt pirmo latviešu skolotāju semināru Valmierā, kamdēļ tiek godāts arī par ”latviešu skolu tēvu”. Dziļākas pedagoga zināšanas ar labvēlīgu vācu mācītāju palīdzību Valmieras draudzes skolas skolotājs apguva Vācijā. Laikabiedri atminas, ka viņa ilgus gadus vadītajā tautskolotāju seminārā Valmierā, pēc tam Valkā, valdījis dumpīgs latviskuma gars. Cimze, cik iespējams, pretojies kā pārvācošanai, tā pārkrievošanai. Kalpošanu savai tautai viņš uzskatīja par skolotāja pienākuma ideālu un katrā izdevīgā brīdī to publiski atgādināja.

Pievienot komentāru

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (7)Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija.
Raidījums: Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci (9)Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Draugiem Facebook Twitter Google+